Adwokat Marta Dubel

ul. Miarki 17

44-330 Jastrzębie-Zdrój

kom. 605 358 321

Adwokat Szymon Dubel

ul. Miarki 17

44-330 Jastrzębie-Zdrój

kom. 795 117 574

O nas

Marta Dubel

Zawodowo: Adwokat

Adwokat Marta Dubel ukończyła kierunek prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z powodzeniem obroniła swoją pracę i zdobyła tytuł magistra prawa. Swoje zawodowe zainteresowania koncentruje wokół szeroko rozumianego prawa rodzinnego i opiekuńczego ze szczególnym uwzględnieniem spraw rozwodowych i o podział majątku wspólnego. Specjalizuje się również w zagadnieniach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.

Szymon Dubel

Zawodowo: Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor pracy magisterskiej "Skarga odwoławcza w polskim procesie karnym" napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Kazimierza Marszała. Po ukończeniu studiów magisterskich kontynuowałem swoją edukację w zakresie procedury karnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłem studia doktoranckie w trakcie których koncentrowałem się przede wszystkim na analizie mających miejsce w ostatnim czasie nowelizacjach Kodeksu Postępowania Karnego jak również innych ustaw z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego. Szczególną uwagę poświęciłem tematyce "Przyznania się oskarżonego do winy oraz jego wpływu na dalszy bieg polskiego procesu karnego". Równolegle ze studiami doktoranckimi rozpocząłem również aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, którą zakończyłem pozytywnym złożeniem Egzaminu Adwokackiego.

Prywatnie: miłośniczka gór, jazdy na rowerze, języków, Mama.

Bycie mamą to również duże wyzwanie ale i kolejna dobra lekcja dla wykonywanego zawodu – w końcu mama pomoże nawet gdy nie ma kiedy,a ponadto... „mama potrafi człowieka podejść lepiej niż niejeden szpieg” (cyt. Jon Bauer).

Prywatnie: Motocyklista i podróżnik.

Uparcie dążę do obranych celów również w życiu prywatnym, czego przykładem jest ponad 30.000 km przebytych na dwóch kółkach po całej Europie, czy też jednorazowe przejście blisko 500 km wędrując dzikimi ścieżkami Głównego Szlaku Beskidzkiego.